Hakkımızda

Blockchain & A.I.(Artificial Intelligence) Hukuk, deneyimli avukat ve danışmanlardan oluşan bir ekibe sahiptir. Biz, dinamik ve yenilikçi, yeniliği takip eden ve hızla büyüyen bir hukuk firmasıyız. Hukuki destek ve danışmanlık almak isteyen danışan ve müvekkillerimizin ihtiyaçlarına yönelik, hızlı, etkili ve güvenilir bir işbirliği içinde gerekli hukuki danışmanlığı sağlıyoruz.

Çok çeşitli sektörlere hizmet vermekte olup odak noktalarımız Blokchain/Kripto Para/Akıllı Sözleşmeler ve Yapay Zeka hukukudur.

Yapay Zeka ve blockchain alanlarında hem teknik olarak hem de hukuki olarak gayet donanımlı hukukçularımız var. İşin mutfak kısmıyla birlikte hukuki gelişmeleri de takip edip makale, blog yazıları ile güncelliğimizi taze tutuyoruz.

Bu sayede spesifik alanlarımızda çalışan danışanların ve kullanıcıların karşılaşabilecekleri muhtemel sorunlara önceden çözüm sunuyoruz. Şirket veya firmanızın yasal olarak sağlam temellere oturması, işlerinize pozitif katkı sunacaktır.

B & A.I. Hukuk olarak amacımız Blockchain/Kripto Paralar ve Yapay Zeka alanlarında faaliyet gösteren firmalara yetkin hukukçularımız aracaılığıyla hukuki danışmanlık sağlamaktır.

Kripto para borsalarını işletenlere, soğuk ve sıcak cüzdan (cold/hot wallet) hizmet sağlayıcılarına ve kripto para “döviz büroları” kuruluş safhalarına ilişkin gerekli danışmanlığın ve altyapının oluşturulmasıyla birlikte pek çok hizmet sunmaktadır.

Bununla birlikte ülkemizde uygulama yaygınlığı halen kısıtlı olan para/token halka arzlarının, global deyimi ile ICO’ların (initial coin offering) yapılabilmesi için hukuki destek de verilmektedir. Bu alandaki şirket ve oluşumların White Paperlarının hazırlanması aşamasındaki danışmanlık da bu  kapsam içerisinde yer alır.

B & A.I. Hukuk ayrıca blockchain teknolojisinin kullanıldığı, akıllı ve güvenli sözleşmelerin temel teşkil ettiği farklı sektörlerdeki müvekkillerine de gerekli hukuki altyapının oluşturulması noktasında da destek vermektedir.

Büromuz tarafından kripto para, blockchain ve ICO yatırımcılarına aşağıdaki bazı spesifik hizmetler sağlanmaktadır:

  • Müvekkile tasarlanacak ICO whitepaper dokümantasyonun ilgili kısımlarının, sorumluluk redlerinin (disclaimer) vb.) hazırlanması,
  • Kripto para transferi için borsa işletenler ve benzeri hizmet sağlayanlara kuruluş safhasından itibaren tüm hukuki altyapı hizmetinin sağlanması
  • ICO süreçlerinin titizlikle yönetilmesi.
  • Bireysel müvekkillere sektör ve gelişmeler hakkında hukuki danışmanlık

İletişim:

E-posta: iletisim@baihukuk.com

Telefon: 0545 517 76 69